Białe święta!

 

Kulig, śnieg skrzypiący pod butami, zapach palonego drewna w kominku… Tak mogłaby wyglądać sceneria idealnych świąt Bożego Narodzenia. Ale co zrobić, gdy zamiast śnieżnej bieli za oknami chlapa? Może warto pojechać tam, gdzie biały puch jest gwarantowany…

Jeśli białe święta, to tylko tam!

 

Sorrisniva Igloo Hotel, Alta, Norwegia

Lodowy hotel ma 2000 m kw. i jest w całości wykonany z lodu. Co więcej, co roku jest budowany od nowa. W każdej komnacie panuje temperatura od -4 do -7 stopni. Zamiast puchowych kołder są skóry renifera i ekstremalnie ciepłe śpiwory. Jest też restauracja lodowa, w której drinki serwowane są w kostkach lodu. Dla ciepłolubnych tuż obok czeka nowoczesny kompleks restauracyjny, w którym można najeść się do syta a przede wszystkim ogrzać. Do wyboru: sala kominkowa, sauna lub drewniana balia z ciepłą wodą (na powietrzu). Szczęściarze nocą będę mogli podziwiać zorzę polarną, a za dnia pojeździć na skuterach śnieżnych.

 

Québec, Kanada

Co roku znajduje się na liście najlepszych destynacji świątecznych. Kanadyjski ulubieniec zaskarbia sobie serca turystów przepiękną dekoracją, która przypomina niemieckie jarmarki bożonarodzeniowe, bialutkim śniegiem, gorącymi kasztanami, których zapach roznosi się po ulicach starego miasta. Jest też świetną bazą wypadową na narty i nad wodospad Montmorency, który nigdy nie zamarza. Gdzie się zatrzymać? Koniecznie w zabytkowym Fairmont Le Chateau Frontenac, najbardziej luksusowym hotelu w Kanadzie, który wystąpił w filmie „Wyznaję” Alfreda Hitchcocka.

Zermatt, Szwajcaria

Zimą zasypany śniegiem szwajcarski kurort narciarski słynie ze wspaniałych tras zjazdowych i przepięknego widoku na Matternhorn, majestatyczną górę z czekoladek Toblerone. Jest zamknięty dla ruchu kołowego, po mieście można przemieszczać się pieszo lub dorożką, co tylko dodaje mu uroku. Gdy dołoży się nocleg w jednym z superluksusowych drewnianych Chaletów, święta stają się niezwykle magiczne.

Nowy Jork, USA

Nie sposób się nie zachwycić świętami w Wielkim Jabłku. Charakterystyczna choinka przy Rockefeller Center udekorowana gwiazdą z kryształami Swarovskiego, lodowisko w Central Parku, witryny sklepów na Fifth Avenue, zawody Dyker Heights Christmas Lights na najlepiej oświetlony dom na Brooklynie, mróz i śnieg dookoła (Nowy Jork jest jednym z najbardziej zaśnieżonych miast w USA). Plus Noc Sylwestrowa na Times Square oraz nocleg w Hotelu Plaza i naprawdę można poczuć się jak bohaterka amerykańskiego filmu.

 

Niseko, Japonia

Nie można tu liczyć na typowe święta Bożego Narodzenia, ale na tony śniegu owszem. Położone na północnej części wyspy Hikkaido jest bardzo popularnym ośrodkiem sportów zimowych. Zjeżdża się tu na nartach z oszałamiającym widokiem na górę Fudżi. A wieczorami na rozgrzewkę można zanurzyć się w wodzie jednego z licznych Onsenów, np.  w nowoczesnym kompleksie Green Leaf Niseko Village.

 

 

 

No Comments

Post A Comment