Inspirujące kobiety!

 

Zaszły daleko dzięki swojej pracy, talentom i niezłomności charakteru. Mają pozycję, pieniądze i wpływy, których nie wykorzystują do realizacji własnych celów, ale poświęcają się innych. Oto kobiety, które mają odwagę, moc i wiarę, że jedna osoba może zmienić wiele.

Najbardziej inspirujące kobiety świata!

Angelina Jolie

Jest piękna, utalentowana i niezwykle inspirująca. Angażuje się w sprawy ludzi, których los rzuca w nowe miejsca, którzy uciekają przed wojnami, biedą i niesprawiedliwością. Pełni rolę Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców, jest ambasadorką dobrej woli w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 2012 roku odwiedziła ponad 20 ośrodków, w tym wiele w krajach trawionych przez wojny z pełną świadomością, że jej obecność zarejestrują media i dzięki temu świat zobaczy warunki, w jakich żyją i postulaty, o które walczą. Na ten cel przekazała już 1/3 swoich zarobków. Prywatnie mama 6 dzieci. Wielokrotnie powtarza, że wszystko to, co ma i to, jaka jest, zawdzięcza swojej mamie Marcheline Bertrand, która zmarła na raka jajników w 2007 roku. Oddała jej nawet statuetkę Oscara, którą otrzymała za rolę w filmie „Przerwana lekcja muzyki”. Jako nosicielka zmutowanego genu BRCA1 prewencyjnie usunęła piersi i jajniki, i tym samym udowodniła, że kobiece piękno pochodzi ze środka, nie z ciała, dodając innym chorym kobietom odwagi.

Oprah Winfrey

Dziennikarka, prezenterka, producentka telewizyjna, wydawca, miliarderka. Uchodzi za najbardziej inspirującą i wpływową kobietę w Ameryce. Jej motto brzmi: „To, co wiem na 100 procent, że mówienie prawdy jest najsilniejszym narzędziem, jakie posiadamy”. Faktycznie zawsze otwarcie mówi, co jej leży na sercu: opowiedziała światu o swoim trudnym dzieciństwie (jej rodzice byli nastolatkami, wychowywała ją mama pokojówka i babcia), gwałcie w wieku 9 lat, którego dopuścił się na niej 19-letni kuzyn, zmarłym synu, którego urodziła w wieku 14 lat, późniejszym surowym wychowywaniu ją przez ojca, dzięki któremu trafiła na studia i staż do rozgłośni radiowej. Wtedy wzięła sprawy w swoje ręce, wszystko czego dotknęła, obracała w złoto. Była pierwszą czarnoskórą prezenterką w telewizji amerykańskiej. Słynie ze swojej aktywności, otwarcie porusza kwestie molestowania seksualnego dzieci, wykorzystywania ich przez księży, angażuje się w politykę (to ona wskazała Baracka Obamę jako najlepszego kandydata na stołek prezydenta Stanów Zjednoczonych i wkrótce sam zainteresowany ogłosił swoją kandydaturę). Ma też niezwykły dar rozmawiania z ludźmi i namawiania ich do wyznań. Na sofie jej słynnego show Ellen DeGeneres wyznała, że jest lesbiją, a Tom Cruise skakał z radości z powodu miłości do Katie Holmes. Swoim życiem udowodniła, że pomimo trudności można dojść wszędzie tam, gdzie się chce. Nawet, gdy ma się czarną skórę i jest się kobietą.

J.K. Rowling

Słynie z ciętego języka i swoich powieści o losach Harry’ego Pottera. Opływa w dostatku, piszę kolejne książki, walczy z niedowiarkami, którzy zarzucili jej kradzież historii przedstawionej w pierwszym tomie „Harry Potter i Kamień filozoficzny” (ponoć zasłyszała ją w pociągu). Rozłożyła ich na łopatki pisząc kolejne ikoniczne części. Jej przygoda z pisaniem nie zaczęła się jednak przyjemnie. Jako świeża rozwódka z dzieckiem na ramieniu wróciła do Londynu, gdzie starała się o posadę nauczycielki angielskiego. Niestety równolegle walczyła z gigantyczną depresją. Nie mogła dostać żadnej posady, żyła z zasiłku społecznego. Gdy wydała pierwszą książkę, jej świat wywrócił się do góry nogami. Stała się najbardziej inspirującą pisarką i jest najbardziej wpływową kobietą w Wielkiej Brytanii. Nadal pisze, ale większość czasu poświęca na działania charytatywne i złośliwe komentarze zachowań prezydenta USA Donalda Trumpa.

No Comments

Post A Comment