Najpiękniejsze dekoracje świąteczne na świecie!

 

Jaką wybrać dekorację świąteczną, żeby wywołała uczucie zachwytu i zazdrości wśród zebranych? Oryginalną, niepowtarzalną, zachwycającą. Taką, o której będzie się mówić przez kolejny rok. Skąd czerpać inspiracje? Oczywiście od najlepszych.

 

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne na świecie!

Ich prace nad świątecznym wystrojem przypominają dzieła sztuki. Wszyscy wyczekują ich jak pierwszej gwiazdki przy wigilijnym stole. Są gwarancją najwyższej jakości i oryginalności. Projektują je dekoratorzy wnętrz lub projektanci mody z najwyższej półki. Oto miejsca, które wnoszą ubieranie choinki do rangi arcydzieła.

 

 

Hotel Claridges, Londyn

Pięciogwiazdkowy synonim ponadczasowej elegancji w samym centrum Mayfair zachwyca o każdej porze roku. Uchodzi za „Aneks do Pałacu Buckingham”. Był ulubieńcem królowej Eugenii i Wiktorii. Słynie z niezwykłych gości z pierwszych stron gazet. I z dekoracji świątecznych. Co roku management hotelu zaprasza do współpracy innego artystę. W 2009 roku dekoracją hotelu zajął się John Galliano, główny wtedy projektant marki Dior. Choinka wyglądała jak drzewko bonsai, na której przysiadł śnieżny leopard, latający smok i stado papug. W 2013 i 2014 roku do pracy w hotelu zasiedli Dolce&Gabbana. W pierwszym roku stworzyli inspirowaną sycylijskimi dekoracjami szopkę bożonarodzeniową u stóp wielkiej choinki, ubranej w ręcznie dmuchane bombki. Rok później dekoracją nawiązali do świąt ze swojego dzieciństwa z dużą ilością drewnianych elementów i ciepłego światła lampek. W 2017 roku choinkę w holu zaprojektował Karl Lagerfeld. Była niezwykła – inspirowana srebrnym stalaktytem, dlatego została zainstalowana… czubkiem do podłogi. A w 2018 roku? Już w listopadzie na głównym holu hotelu stanęło drzewko miłości „The Tree of Love” autorstwa Diane von Furstenberg. Symbolizuje życie i naturę oraz podkreśla zainteresowanie projektantki astrologią. Drzewko pokrywają lustrzane, ręcznie wykonane, srebrne listki, szklane kule i serca z ręcznie dmuchanego szkła. Całość jest podświetlona na niebiesko i wygląda zjawiskowo.

 

 

 

Ritz-Carlton, Tokio

Znajdujący się w najwyższym budynku w mieście Midtown Tower, z którego rozpościerają się niezwykłe widoki na Pałac Cesarski i górę Fudżi, wie jak zrobić wrażenie na gościach. Hotel przez dwa poprzednie lata do kolaboracji w świątecznej dekoracji zapraszał włoski duet Dolce&Gabbana. W tym roku dość niespodziewanie ubieraniem choinki zajął się Manolo Blahnik, słynny projektant butów. Ustawiona na 45 piętrze w Lobby Lounge sześciometrowa choinka została przyozdobiona porcelanowymi ornamentami symbolizujących katalog butów hiszpańskiego artysty, zielonymi liśćmi i czerwonymi borówkami. A dodatkowo w każdą sobotę grudnia pobyt w tym miejscu uprzyjemniają koncerty wokalistów z Kunitachu College of Music, którzy wykonają kolędy.

 

Four Season George V, Paryż

Słynny symbol Art-deco z 1928 roku ma szczęście zatrudniać jako dyrektora artystycznego Jeffa Leathama – dekoratora kompozycji kwiatowych gwiazd, który kolejny rok z rzędu zachwycił dekoracją świąteczną paryskiego hotelu. Jest niezwykle stylowa. Składa się z bardzo nowoczesnej srebrno-białej choinki oraz gigantycznych białych niedźwiedzi polarnych zbudowanych z małych kulek śnieżnych. Całość dopieszcza delikatne światło, które tworzy magiczną atmosferę lodowego hotelu.
Discover Jeff Leatham’s flowers magic and let your Parisian dreams come true in our new video..

 

 

White House

 

No Comments

Post A Comment