Nowy Rok – Nowa Ja!

 

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Jakie urodowe cele warto sobie wyznaczyć na 2019 rok i jak je skutecznie zrealizować? Zdradzamy sprawdzone triki.

Codziennie wieczorem będę robić dokładny demakijaż

To zasada numer 1 w codziennej pielęgnacji, niestety, często zaniedbywana, co szybko odbija się na kondycji skóry. Tutaj, zdaniem dermatologów, nie ma kompromisów ani wyjątków od reguły – za każdy zapłacisz!

Nasza rada: Nawet jeśli wracasz wieczorem zmęczona do domu i marzysz tylko o tym, by jak najszybciej położyć się do łóżka, wyobraź sobie, że jeśli nie oczyścisz skóry, rano obudzisz się z pryszczem na nosie. Niemożliwe, tylko po jednym razie? A jednak! Tak właśnie możesz zareagować na zanieczyszczenia i bakterie gromadzące się w ciągu dnia na twojej twarzy. Myjesz ręce po przyjściu do domu? To dlaczego nie oczyszczasz twarzy?


 Zrealizuję program zabiegowy

Koniec z przypadkowością w korzystaniu z dobrodziejstw medycyny estetycznej! To zawsze mniej efektywne, a często też – summa summarum – droższe niż seria zabiegów sensownie rozłożona w czasie i zaplanowana przez lekarza.

Nasza rada: oddaj się w ręce doświadczonego i godnego zaufania lekarza i powiedz mu szczerze, jakie masz nie tylko oczekiwania, ale też możliwości finansowe i czasowe realizacji planu. Lepiej robić coś dłużej małymi krokami, niż raz na jakiś czas „rzucać się” na nowe, drogie zabiegi, o których akurat jest głośno w mediach. Prawdopodobnie będzie to wymagało wizyty w gabinecie nie częściej niż raz w miesiącu.

 

 Wymienię zawartość kosmetyczki

Większość z nas albo przypadkowo kupuje reklamowane w danym czasie kosmetyki, albo twardo trzyma się swoich ulubionych produktów – mimo że już dawno przestały odpowiadać na potrzeby naszej skóry, które zmieniają się nie tylko wraz z wiekiem, ale też z porami roku i „okolicznościami przyrody”, a nawet stanem emocjonalnym i psychicznym, w jakim akurat jesteśmy.

 Nasza rada: zrób sobie wspaniały prezent noworoczny i umów się na „przegląd kosmetyczki” u dermatologa albo kosmetologa. Taką usługę oferuje coraz więcej specjalistów od skóry, którzy doradzają zarówno tańsze, jak i droższe produkty do domowej pielęgnacji oraz uczą, jak rozpoznawać potrzeby skóry. Naprawdę warto – cera szybko Ci się odwdzięczy poprawą wyglądu.

 

Odchudzę się skutecznie i bez efektu jo-jo

Większość kobiet powyżej rozmiaru 40 ma takie postanowienie noworoczne 🙂 Tutaj nie ma cudów – liczy się wyłącznie systematyczna praca nad ciałem, łącząca zdroworozsądkową dietę z ruchem fizycznym i zabiegami modelującymi.

Nasza rada: nie czekaj do wiosny, sezon na piękne ciało twra cały rok! Im wcześniej zaczniesz, tym lepsze i trwalsze będą efekty. My wierzymy, że warto odchudzać się pod okiem specjalisty. Wbrew pozorom koszty tego nie są tak wysokie (ok. 120-150 zł za wizytę, raz w miesiącu), a masz pewność, że ktoś cię prowadzi i motywuje zarówno do diety, jak i regularnych ćwiczeń (i to lepiej niż kupno karnetu na cały rok). Poza tym pamiętaj, że ten wydatek się zwraca – bo mniej wydajesz na jedzenie 🙂 Nie obawiaj się też momentów załamania – one nie psują całego efektu, to tylko małe potknięcie po drodze.

 

Będę się wysypiać

Mało znaczące postanowienie? Tak Ci się tylko wydaje. Badania dowodzą bowiem, że osoby, które się nie wysypiają, szybciej się starzeją. Jennifer Lopez od lat mówi, że porządny, przynajmniej 8-godzinny sen to jej najlepszy kosmetyk!

 Nasza rada: powoli przesuwaj granice wieczoru. Staraj się już ok. 20-21 wyciszyć, gasząc duże światła i głośną muzykę. Połóż się do łóżka ok. 22.30, dając sobie czas na poczytanie książki i relaks. Unikaj komputerów i smartfonów przed – emitowane przez nie światło pobudza mózg do pracy i zakłóca spokojny sen. Można więc powiedzieć, że… nas postarza! Po kilku dniach wysypiania się zobaczysz, jak zareaguje skóra – stanie się gładsza i młodsza, znikną cienie pod oczami, a Ty będziesz miała więcej energii w ciągu dnia. To najlepsza motywacja!

No Comments

Post A Comment