Policzki (nie) jak jabłuszka!

 

Jeszcze kilka lat temu panowała moda na krągłe, uniesione policzki. Miały odmładzać, tymczasem wiele kobiet wyglądało po takim zabiegu dosyć karykaturalnie, bo podniesione, a raczej wypełnione mocno kwasem hialuronowym poliki zmniejszały im oczy, a tzw. chomiczki i tak się pojawiały. Jak dziś odmładza się tę okolicę?

 

Policzki z wiekiem stają się zapadnięte na skutek naturalnej utraty tkanki i opadania skóry pod wpływem grawitacji. W ten sposób odwraca się tzw. trójkąt młodości, czyli kształt, jaki ma młoda buzia. Oznacza to, że dół staje się ciężki i obwisły, a w górnych partiach – czyli właśnie na wysokości policzków – zaczyna ubywać jędrności i krągłości.

Wypełniacze tak, ale…

Nie za dużo i nie na same szczyty kości policzkowych! Wypełniacze kwasu hialuronowego o odpowiedniej elastyczności i sprężystości, w odpowiednim stężeniu i o odpowiednim stopniu usieciowania, podaje się w miejsce, w którym tworzy się zagłębienie poniżej kości policzkowych. Zabieg zwykle wykonuje się kaniulą z jednego lub dwóch wkłuć, dzięki czemu pacjentka unika ryzyka pojawienia się wielu siniaków, a cała procedura jest praktycznie bezbolesna. Czasami już samo podanie odrobiny wypełniacza w bruzdy nosowo-wargowe powoduje lekkie uniesienie policzków. Jeśli chcesz być pewna naturalnych i pożądanych rezultatów, udaj się na zabieg do doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który uwzględni anatomię i układ tkanek w obszarze całej twarzy. To bardzo ważne! Poza tym pamiętaj, że kwas hialuronowy służy do wypełniania, a nie podciągania – owszem, pomaga modelować i liftingować rysy, ale absolutnie nie działa tutaj zasada, że im więcej, tym wyżej 🙂 W naszej gamie wypełniaczy Neauvia lekarze mają do wyboru wiele różnych produktów kwasu hialuronowego, które odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta, podane w odpowiednie miejsce odpowiednią techniką, pozwalają uzyskać niezwykle naturalny efekt odmłodzenia.

Stymulacja młodości

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi mające na celu pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Jedną z najbardziej skutecznych substancji mających takie działanie jest hydroksyapatyt wapnia – my dodajemy go m.in. do preparatu Neauvia Stimulate, co pozwala uzyskać efekt wypełnienia (od razu) oraz zagęszczenia i ujędrnienia skóry (stopniowo, w ciągu kilku kolejnych miesięcy). Nasz wyjątkowy zabieg Neauvia Stimulate & Lift z jego wykorzystaniem świetnie sprawdza się w poprawie owalu, uniesieniu tzw. chomików i przywróceniu objętości w okolicy policzków, a efekt jest bardzo naturalny.

Po nitce do piękna

Natomiast jeśli twoim problemem są wyraźnie opadające tkanki w okolicy żuchwy, tzw. chomiczki, dobrym rozwiązaniem może być zabieg z zastosowaniem nici. Stałe nici Spring Thread ze specjalnymi haczykami mają moc podciągania tkanek, co prowadzi do prawdziwego liftingu skóry. Nici te – w przeciwieństwie do popularnych jeszcze kilka lat temu nici PDO – nie stymulują skóry do produkcji kolagenu, ale rzeczywiście ją przesuwają ku górze i utrzymują w takiej pozycji przez wiele lat. Wykończeniem „liftingu bez skalpela” może być podanie niewielkich ilości kwasu hialuronowego w miejsca tego wymagające, tam, gdzie widoczne są ubytki skóry. Wtedy efekt będzie spektakularny, choć… nikt Ci nie powie, że „znowu coś sobie zrobiłaś”.

Liftingujący make-up

Zanim zdecydujesz się na zabieg, możesz skorzystać z trików makijażystów, które pozwalają optycznie odmłodzić twarz. Cechą młodości są wyraźnie zaznaczone, jędrne policzki – uzyskasz je za pomocą specjalnych kosmetyków do konturowania. Pamiętaj, że aplikuje się je pod podkład, a nie na niego! Odcień o ton ciemniejszy od skóry nałóż pod kości policzkowe, a na ich szczyty – odcień o ton jaśniejszy, aby je optycznie uwypuklić. Po nałożeniu podkładu i ewentualnie pudru, muśnij policzki różem, aby je odświeżyć i seksownie zarumienić. 🙂

 

No Comments

Post A Comment