#WBEZPIECZNYCHREKACH

3 kroki bezpieczeństwa w medycynie estetycznej

MMarka Neauvia od 5 lat konsekwentnie dba o utrzymanie najwyższych standardów związanych z dystrybucją produktów medycznych, jakimi są wypełniacze organiczne Neauvia. Analizując skalę przypadków i nadużyć na rynku medycyny estetycznej, wspólnie z reprezentantami rynku medycznego propagujemy uświadamianie pacjentów, jak ważny jest świadomy wybór miejsca, w którym zabieg jest wykonywany przez uprawnioną osobę – lekarza, oraz świadomy wybór produktu. Jako marka współtworząca rynek estetyczny w Polsce czujemy się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Naszą akcję wspierają lekarze – to już ponad setka znakomitych specjalistów z całego świata. Wspólnie promujemy ideę, że świadome zabiegi medycyny estetycznej to zdrowe zabiegi, ale tylko #WBEZPIECZNYCHREKACH.

ZABIEG W BEZPIECZNYCH RĘKACH

Produkty medyczne, do których zalicza się m.in. wypełniacze, powinny być podawane wyłącznie przez osoby do tego uprawnione, a więc będące lekarzami. To niezwykle ważne, ponieważ wymagają wiedzy mającej istotne znaczenie dla bezpieczeństwa zabiegu. Nieprawidłowo wykonana iniekcja i związane z tym działania niepożądane mogą mieć fatalne skutki nie tylko estetyczne, ale też stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Z tego powodu procedura zamówienia produktów Neauvia obejmuje zapis regulacji dystrybucji zakupionych preparatów przez osoby uprawnione, którymi są lekarze lub instytucje bezpośrednio z nimi współpracujące. Zapis ten znajduje się dodatkowo na fakturze. Przypominamy też zawsze o ryzyku, jakie jest związane z udostępnieniem wypełniaczy osobom bez uprawnień lekarza.

ZABIEG W BEZPIECZNYM GABINECIE

Wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny i dermatologii estetycznej to procedura medyczna, a nie kosmetyczna. Dlatego powinno odbywać się zgodnie z przepisami sanitarnoepidemiologicznymi – w gabinetach lekarskich, które spełniają wymogi określone ustawą o działalności leczniczej. Wiąże się to też z utylizacją odpadów medycznych. Czym grozi poddanie się zabiegowi w miejscu, w którym brakuje odpowiedniego wyposażenia i nie są stosowane odpowiednie standardy? Przede wszystkim istnieje ryzyko zakażenia się wirusami osób trzecich, w tym tak groźnymi, jak HCV czy HIV. Dlatego namawiamy, aby wybierać wyłącznie sprawdzone gabinety medycyny estetycznej – nie warto korzystać z „podejrzanych” miejsc i promocji, jeśli na szali jest nie tylko nasz wygląd, ale też zdrowie lub nawet życie!

ZABIEG NA BEZPIECZNYCH PRODUKTACH

Wybierając się na zabieg, warto upewnić się, czym będzie on wykonany – na rynku są dostępne preparaty niewiadomego pochodzenia, niemające odpowiednich badań, niezbędnych do tego, aby uzyskać status produktu medycznego. Korzystając z nich, ryzykujemy nawet poważnymi powikłaniami. Nie obawiajmy się pytać lekarza, pilnujmy, aby opakowanie było otwarte na naszych oczach. Marka Neauvia to pierwsza na świecie tak bliska naturze linia wypełniaczy. Dzięki zastosowaniu bakterii Bacillus subtilis przy produkcji kwasu hialuronowego uzyskaliśmy produkt, który jest doskonale oczyszczony i nie wywołuje reakcji nadwrażliwości. Czynnikiem stabilizującym jest w nim polimer PEG, który jako jeden z pierwszych na świecie nie prowadzi do powstawania szkodliwych substancji mogących wywołać niepożądane reakcje. Wybierając się na zabieg, warto upewnić się, czym będzie on wykonany – na rynku są dostępne preparaty niewiadomego pochodzenia, niemające odpowiednich badań, niezbędnych do tego, aby uzyskać status produktu medycznego. Korzystając z nich, ryzykujemy nawet poważnymi powikłaniami. Nie obawiajmy się pytać lekarza, pilnujmy, aby opakowanie było otwarte na naszych oczach. Marka Neauvia to pierwsza na świecie tak bliska naturze linia wypełniaczy. Dzięki zastosowaniu bakterii Bacillus subtilis przy produkcji kwasu hialuronowego uzyskaliśmy produkt, który jest doskonale oczyszczony i nie wywołuje reakcji nadwrażliwości. Czynnikiem stabilizującym jest w nim polimer PEG, który jako jeden z pierwszych na świecie nie prowadzi do powstawania szkodliwych substancji mogących wywołać niepożądane reakcje.

No Comments

Post A Comment